Japonské kuchynské nože KAI

Exkluzívne japonské kuchynské nože KAI sú predurčené svojou kvalitou a použitými materiálmi všetkým ambicióznym domácim a profesionálnym kuchárom, ktorí okrem excelentnej funkčnosti a trvácnosti vedia oceniť napríklad aj krásu a exkluzívnosť damaškovej ocele. Použitie špičkových materiálov a tradičných japonských metalurgických postupov, ručná výroba či tradičné japonské tvary - to sú hodnoty, ktoré robia z japonských nožov KAI najlepšieho spoločníka v kuchyni. Od roku 2011 sme autorizovaným dovozcom značky KAI pre Slovenskú republiku.

Séria Seki Magoroku

Séria nožov Seki Magoroku je charakteristická použitím špičkových materiálov a typických japonských tvarov. Zrkadlovo leštené čepele série Seki Magoroku sú vyrobené z ocele najvyššej kvality, vyznačujúcej sa vysokou tvrdosťou 58 HRC (stupňov Rockwella). Asymetrické brúsenie dodáva sérii vysoký rezný výkon. Rúčky nožov série Seki Magoroku sú vyrobené z červeného sekvojového dreva, ktoré sa od prírody vyznačuje vysokým podielom oleja a preto je okrem vysokej estetickej hodnote aj dobre odolné voči vode a vlhkosti.

Séria Wasabi Black

Wasabi Black - leštená čepeľ a čierna rukoväť sú určujúcimi znakmi série Wasabi Black. Tieto Japonsky dizajnované nože leštenej nerezovej oceli o tvrdosti 58 ± 1 HRC (Rockwellovej stupnice) prepožičiavajú vašej kuchyni vzhľad a atmosféru ďalekého Východu. Na nožoch Wasabi Black sú výrazné ich špeciálne rukoväte. Boli vyvinuté špeciálne pre túto sériu, ktorá ponúka optimálnu hygienu vďaka špeciálnej kombinácii bambusového prášku a polypropylénu v spolupráci s prírodnými anti-bakteriálnymi vlastnosťami bambusových častíc. Na rozdiel od tradičného japonského dreva čierna rukoväť nie je vložená do dreva rukoväte, ale je doň priamo kovaná. Takže čepeľ je úzko pripojená k rukoväti a neumožňuje nečistotám usadiť sa v medzerách čo je veľmi vhodné pre prácu v reštauráciách alebo jedálňach.

Séria Shun

Séria Shun sa vyznačuje použitím exkluzívnych materiálov a technologických postupov, pričom uspokojí svojou kvalitou a vlastnosťami aj najnáročnejšieho domáceho „chef-a“. Pri výrobe každej čepele postupom kovania „kasumi“ (postup používaný aj pri kovaní Samurajských mečov) bolo jadro z extrémne tvrdej a korózii odolnej „super ocele“ VG10 (61 HRC tvrdosť, 1.5% kobaltu) z každej strany opakovaným kovaním olaminované 16 vrstvami ocele SUS 410. Takto kovaná čepeľ je následne pieskovaná, aby ešte viac vynikla charakteristická textúra tejto exkluzívnej damaškovej ocele. Kôli použitiu jadra z prémiovej ocele VG10, môže byť hrana čepele tenšia a v kombinácii so špeciálnym brúsením (nože sú brúsené s uhlom 32°, bežné „európske“ nože s uhlom 40-44°) výrazne ostrejšia a trvácnejšia. Rúčky nožov série Shun sú vyrobené z exkluzívneho ebenového dreva Pakka, ktoré sa okrem vysokej estetickej hodnoty vyznačuje trvácnosťou a vynikajúcou odolnosťou proti vlhkosti.

Séria Shun Premier Tim Mälzer Minamo

Shun Premier Tim Mälzer Minamo tvorí úplne novú prémiovú triedu kuchynských nožov KAI. Celá séria je charakteristická konceptom Tima Malzera, špičkového nemeckého kuchára ktorý pomáhal pri jej vývoji – špeciálnym novým tvarom čepele kombinujúcimim to najlešie z japonských a európskych nožov.

Damašková oceľ so vzorom Minamo (z japončiny hladina vody v daždi) použitá na každom noži tejto série, je tvorená z jadra z extrémne tvrdej ocele VG-MAX (61HRC) obaleného 32 vrstvami flexibilnejšej ocele. Vďaka tomu si čepeľ drží dlhodobo svoju ostrosť a výkonnosť.

Rúčky série Shun Premier Minamo sú vyrobené z tmavého dreva pakka, symetrické a oválne vďaka čomu pasujú dobre do ruky pravákom aj ľavákom.

Všetky nože série Shun Premier Minamo sú dodávané v prémiovej drevennej darčekovej krabičke a s certifikátom.

Séria Shun Premiere Tim Mälzer

Pre trend určujúcu sériu Shun Premiere Tim Mälzer vyrobila firma Kai šesť dodatočných nôžov z nehrdzavejúcej 32 vrstvovej damaškovej ocele. Čepele týchto nožou zdobí ručne tepaný povrch ktorý je v Japonsku známy ako Tsuchime, kombinujúci nekonečne estetickú kvalitu a ultimátnu ostrosť. Ich čepeľ tiež obsahuje masívne jadro z VG-10 s tvrdosťou 61 HRC stupnice. V tejto limitovanej sérii výročných nožov bol dôraz kladený na poskytovanie optimálneho uchytenia ale aj mimoriadnu tvrdosť. Séria Shun Premiere Tim Mälzer počnúc nožom na chlieb až po nôž Santoku poskytuje profesionálny krájací nástroj ktorý nastavý nový štandard v prémiovom segmente tým, že poskytne výnimočný výkon v nadčasovom dizajne. Držiac sa hesla série Tim Mälzer : ,,Dobrý nôž nie len že uľahčuje prácu ale taktiež pomáha aby varenie dopadlo dobre", každý zo starostlivo vyrobených damaškových nožou bol upravený v príslušnej oblasti použitia japonskými majstrami kováčmi z mesta Seki. Vzhľadom na symetricky tvarované rúčky z lieskového dreva zabezpečujú tieto nože presný rezný výkon pre pravákov aj ľavákov.

Séria Shun Nagare

Nová séria Shun Nagare je ďaľším inovatívnym umeleckým dielom z dieľne spoločnosti KAI. Sofistikovaný dizajn, špeciálne vlastnosti použitých materiálov a technicky komplexný produkčný proces so špičkovou kontrolou kvality znamená že táto nová séria profesionálnych kuchynských nožov patrí medzi absolútnu luxusnú triedu. Na vysoko leštených čepeliach nožov tejto série je krásny radiálný vzor 72 vrstvovej damaškovej ocele. Jej jadro tvorí super oceľ V-GOLD-10 (61HRC, 1% uhlík, 1.5% kobalt) ktorá garantuje neporovnateľnú a dlhotrvajúcu ostrosť. Táto oceľ je kombinovaná s ďaľšími vrstvami super oceľe VG2. Vďaka použitiu damaškovej ocele majú tieto nože výnimočnú reznú silu. Sivo čierna rúčka z dreva pakka je ergonomicky tvarovaná, vďaka čomu dobre padne každý nôž tejto série do ruky praváka aj ľaváka a jej tvar predchádza únave aj pri dlhodobom používaní.

Všetky nože série KAI Shun Nagare sú dodávané v kvalitnej drevennej darčekovej krabičke so zlatou kaligrafiou Shun a certifikátom KAI.